Dodano: 2020-03-22, śp. Janina Grzebieniowska

W dniu 26 stycznia 2016 roku zmarła nasza parafianka, mieszkanka Jugowa, śp. Janina Grzebieniowska. Pani Janina urodziła się 01.12.1937 r. w Witryłowie, malowniczej miejscowości w województwie podkarpackim, w rodzinie Józefa i Stanisławy Kędra.  Tam też się wychowała, uczyła i zdobyła zawód krawcowej.

Jako nastolatka wyjechała do Sanoka, gdzie podjęła pracę w charakterze krawcowej w Szpitalu Miejskim. Tam poznała, przebywającego na  delegacji Franciszka Grzebieniowskiego, z którym zawarła  związek małżeński   26.12.1960 roku w Witryłowie.  Następnie państwo Grzebieniowscy przeprowadzili się do Jugowa, rodzinnej miejscowości Franciszka. Dwa lata później przyszła na świat ich pierwsza córka Bożena, która przez wiele lat pracowała w Ośrodku Zdrowia w Jugowie jako położna rodzinna. Pięć lat później Janina i Franciszek doczekali się drugiej córki, Małgosi, która od wczesnych lat szkolnych służyła do mszy i śpiewała w scholi i podobnie jak siostra, zdobyła zawód pielęgniarki. Franciszek i Janina doczekali się również trójki wnucząt: Asi, Ani i Sebastiana.

Janina znana była w  swojej społeczności przede wszystkim z niezawodnego oka, bogatej wyobraźni, zdolności manualnych, precyzji i dokładności, projektując, szyjąc i przerabiając ubrania mieszkańcom Jugowa i okolic. Krawiectwo było jej pasją, dlatego w tym obszarze zdobyła mistrzostwo.

W 1994 roku Janina została wdową. Przejmując obowiązek samodzielnego prowadzenia gospodarstwa domowego nigdy nie przestała szyć i uprawiać zawodu krawcowej. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Jugowie. Msza św. w jej intencji, ofiarowana przez uczestników pogrzebu, zostanie odprawiona 29 marca o godz. 18.00 w Jugowie.

Janina Grzebieniowska zmarła 26.01.2016 roku po długiej walce z chorobą.