Dodano: 2018-01-06, Pierwszy i piękny "Orzak Trzech Króli" w Jugowie

Po raz dziesiąty w naszej ojczyźnie, a po raz pierwszy w jugowskiej parafii, przeszedł ulicami naszej miejscowości „Orszak Trzech Króli”. O godz. 10.45 na rondzie w Jugowie Górnym, rozpoczęły się niezwykle popularne w naszej ojczyźnie jasełka bożonarodzeniowe. „Zielony orszak” z Przygórza odegrał piękną scenkę z wizyty trzech króli u króla Heroda. Następnie orszak w ustalonej kolejności wyruszył w kierunku kościoła. Na placu w Domu Pomocy Społecznej „orszak niebieski” reprezentowany przez KGW, Klub Seniora i wolontariuszy „Mogiły pradziada” odegrał kolejną scenkę bożonarodzeniową; „Górale i pastuszki”. Pod kościołem dzieci z naszej podstawówki i Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa odegrało scenkę z narodzenia Chrystusa. Należy zaznaczyć, że Orszak próbowały zakłócić prawdziwe i niezwykle kuszące diabły, oraz kibole. Na posterunku były jednak aniołki, które kusicieli przegoniły.  Następnie uczestniczyliśmy we mszy  św., na zakończenie której ksiądz proboszcz podziękował wszystkim organizatorom i sponsorom tego pięknego wydarzenia. Po mszy św. spotkaliśmy się na boisku szkolnym, na którym mogliśmy spróbować przepysznej grochówki przyrządzonej przez KGW z Jugowa.

Wielkie i serdeczne podziękowania składamy wszystkim organizatorom tej wspaniałej imprezy na czele z p. Bożeną Muzyką i Marcinem Antosikiem, którzy włożyli wiele wysiłku, aby ta impreza miała piękny przebieg. Wielkie podziękowania dla p. Iwony Kamińskiej, głównej organizatorki orszaku zielonego z Przygórza, który swoim wystrojem wzbudził podziw wszystkich uczestników, p. katechetki Ani Wełyczko, pod której przewodnictwem dzieci odegrały scenkę narodzenia KGW, Klubowi Seniora, Pani Wójt za zorganizowanie transportu, pani Izbickiej z Woliborza za przepyszny tort upamiętniający nasz pierwszy Orszak, strażakom, górnikom i wszystkim pomocnikom i sponsorom za olbrzymią pomoc i zaangażowanie. Autorem zdjęć z dzisiejszej uroczystości jest pani Dorota Bożemska.